×

Kim jestem?

Nazywam się Viktoria Mazurek. Jestem z wykształcenia magistrem europeistyki, magistrem psychologii, psychoterapeutką w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Sopocie pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej (ukończony I stopień).
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej
i Behawioralnej.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam pracując między innymi w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, jak również podczas stażu w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie na oddziale psychiatrycznym zamkniętym. Poza tym mam wieloletnie doświadczenie w firmie międzynarodowej między innymi w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Wykształcenie

W ramach przygotowania do zawodu odbyłam 12 – miesięczną terapię własną u certyfikowanej psychoterapeutki Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyłam III stopniowy Kurs Terapii Behawioralnej Dzieci z Autyzmem. Ukończyłam szkolenie z zakresu Bajkoterapii, w tworzeniu bajek terapeutycznych opartych na diagnozie problemów dziecka. Zrealizowałam 8 tygodniowy Kurs Uważności – Mindfulness – Based Stress Reduction. Ukończyłam 12 – sto miesięczne szkolenie przygotowujące do zawodu psychotraumatologa z zakresu psychotraumatologii zorganizowanym przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii praktycznej w Gdańsku oraz Centrum Psychoterapii Zintegrowanej
w Monachium.

Moją pracę poddaję regularnej superwizji, która wspiera mnie w prowadzeniu terapii, poszerza pole widzenia, rozwija moje umiejętności. Ponadto stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc regularnie w licznych konferencjach oraz szkoleniach.


Na co dzień

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, opiekunką psa rasy Rhodesian, co jest dla mnie zarówno ogromnym spełnieniem jak i codziennym wyzwaniem. Każdego dnia staram się łączyć obowiązki rodzinne z moją pasją, jaką jest moja praca.

Celebruję też codzienność, praktykuję uważność, co okazało się nie tyle funkcjonalną sztuką utrzymania równowagi, ale w ogóle docelowo sztuką mojego życia.

Praca z klientem

Do każdego klienta podchodzę bardzo indywidualnie. Jako pasjonatka III fali nurtu CBT pracuję głównie w nurcie poznawczo – behawioralnym (więcej informacji o tym nurcie można znaleźć tutaj), ale staram się patrzeć na potrzeby pacjenta holistycznie. Stosuję narzędzia terapeutyczne z różnych nurtów, w których miałam okazję się szkolić, by dostosowywać je do aktualnych potrzeb. Pracuję także z osobami, które nie doświadczają szczególnych trudności w życiu, ale mają silną potrzebę rozwoju, poszukują własnej drogi, czują potrzebę realizacji.